Tabela veličina - FACTCOOL

Tabela veličina

Veličine na stranici su uvedene po UK- Britanskim označenjem. 

Tabela veličina je univerzalna. Molimo kupce da uzmu u obzir da pojedini modeli raznih proizvođača mogu odstupati od navedenih veličina i za nekoliko centimentara.


Veličina muške odjeće

Medjunarodne

Grudi (palci)

Grudi (cm)

Struk (palci)

Struk (cm)

XS (Extra Small)348628-3071-76
S (Small)369130-3276-81
M (Medium)38-4097-10232-3481-86
L (Large)42-44107-11234-3686-92
XL (Extra Large)46-48117-12236-3892-97
2XL (XX Large)50-52127-13238-4097-102
3XL (XXX Large)54-56137-14240-42102-107
4XL (XXXX Large)58-60147-15242-44107-112
 
Veličine muške obuće po markama
Britanske  Američke Opće evropskeAdidasNikePumaConverse
5.5638 2/338 2/33938 1/238
66.539 1/339 1/3403939
6.57404040 1/24039 1/2
77.540 2/340 2/34140 1/240
7.5841 1/341 1/3424141
88.5424242 1/24241 1/2
8.5942 2/342 2/34342 1/242
99.543 1/343 1/3444342 1/2
9.510444444 1/24443
1010.544 2/344 2/34544 1/244
10.51145 1/345 1/345 1/24544 1/2
11124646464645
11.512.546 2/346 2/34746 1/246
121347 1/347 1/347 1/24746 1/2
12.513.5484848--
131448 1/348 1/348 1/248 1/248
13.514.549 1/349 1/34949-
1415505049 1/249 1/2-
1516--50 1/251-
 
Veličine ženske odjeće
BritanskeMedžunarodneGrudi (palci)Grudi (cm)Struk (palci)Struk (cm)Kukovi (palci)Kukovi (cm)
62XS (XX Small)307622563281
8XS (Extra Small)328124613486
10S (Small)348625643589
12M (Medium)369127693794
14L (Large)389729743999
16XL (Extra Large)40102317940104
182XL (XX Large)42107338443109
203XL (XXX Large)44112358945114
224XL (XXXX Large)46117379447119
 
Veličine ženske obuće po markama
Britanske veličineVeličine SADOpće evropskeAdidasNikePumaConverse
2.553535353534 1/2
35.535 1/235 1/23635 1/235
3.56363636 1/23636
46.536 2/336 2/337 1/23736 1/2
4.5737 1/337 1/33837 1/237
57.5383838 1/23837 1/2
5.5838 2/338 2/33938 1/238
68.539 1/339 1/3403939
6.59404040 1/24039 1/2
79.540 2/340 2/34140 1/240
7.51041 1/341 1/3424141
810.5424242 1/24241 1/2
8.51142 2/342 2/34342 1/242
911.543 1/343 1/3444342 1/2
9.512444444 1/24443
 
Veličine odjeće za djecu i za bebe
Britanske dječačje veličineDob dječakaBritanske djevojačke veličineDob djevojčice
XXSB5-6 god.XXSG5-6 god.
XSB6-7 god.XSG6-7 god.
SB7-8 god.SG7-8 god.
MB9-10 god.MG9-10 god.
LB11-12 god.LG11-12 god.
XLB13 god.XLG13 god.
 
Veličine obuće za djecu i bebe po markama
Britanske veličineVeličine SADOpće evropskeAdidasNikePumaConverse
C3C3,519191919-
C4C4,520202020-
C5C5,5212121 1/222-
C6C6,5232322 1/223-
C7C7,525242424-
C8C8,52625 1/225 1/225-
C9C9,52726 1/226 1/227-
C10C10,5282827 1/228-
C11C11,5292928 1/229-
C12C12,530 1/230 1/23031-
C13C13,531 1/231 1/231 1/232-
11.533333333-
22.534343434 1/234
33.535 1/235 1/235 1/235 1/235
44.536 2/336 2/336 1/23736 1/2
55.53838383837 1/2
5.5638 2/338 2/338 1/238 1/238
66.539 1/339 1/3393939
6.57404039 1/24039 1/2
f
Proizvod je dodan u košaricu